اخبار مجتمع

فناوری هوایی

معرفی رشته و دوره های فناوری هوایی

فناوری هوایی
Aviation technology

صنعت هوانوردی و هواپیمایی تقریباً در کل جهان یکی از فعال‌ترین صنایع محسوب می شود . در واقع به سختی کشوری می‌توان یافت که در آن فرودگاه نباشد. این نشان می‌دهد که صنعت حمل و نقل هوایی یک صنعت بسیار پرمشغله و سودآور با فرصت‌های تجاری بالا می باشد .یکی از مزایای خوب حمل و نقل هوایی این است که فرصت‌های شغلی که در این صنعت وجود دارد فقط برای سرمایه‌گذاران بزرگ و معتبر منظور نشده است و کارآفرینان برتر با سرمایه‌ اولیه جزئی می‌توانند جایگاه خود را در این صنعت پیدا کنند، زیرا ایده‌های تجاری کوچک مرتبط با حمل و نقل هوایی وجود دارد که یک کارآفرین می‌تواند از طریق آن سرمایه‌گذاری کند و کسب درآمد خوبی کسب بهمراه داشته باشد . صنعت هوانوردی تابع مقررات و قوانین است، اما دولت‌های بیشتر کشورها معمولاً از حضور سرمایه‌گذاران محلی و خارجی در این صنعت و بازار استقبال می‌کنند. اگر علاقه‌مند به راه‌اندازی یک کسب‌وکار و تجارت مرتبط با هوانوردی هستید.شغل هایی مرتبط با حمل و نقل هوایی وجود دارد که می‌توانید با آنها آشنا شوید .

شرکت خدمات حمل و نقل هلیکوپتر :
شرکت خدمات حمل و نقل هلیکوپتری مانند شرکت هواپیمایی است. اگر به صنعت هوانوردی علاقه‌مند هستید اما قادر به سرمایه‌ راه‌اندازی شرکت هواپیمایی را نداشتید ، یکی از بهترین گزینه‌ها رفتن به سوی خدمات حمل و نقل بالگرد است. در واقع بازار بزرگی برای خدمات حمل و نقل بالگرد وجود دارد.

شرکت هواپیمایی :

اگر شما یک هلدینگ معتبر و بزرگ هستید و یا شرکای تجاری غنی دارید، یکی از ایده‌های تجاری مرتبط با هوانوردی که می‌توانید برای شروع در نظر بگیرید، راه‌اندازی شرکت هواپیمایی است. راه‌اندازی  ایرلاین  وابسته به سرمایه است، اما اگر دقت کافی را انجام دهید،خواهید دید که این یک سرمایه‌گذاری سودآور است و اگر به درستی مدیریت آن را در دست بگیرید، زودتر از انتظار به نقطه‌اوج خواهید رسید. شما می‌توانید با پروازهای محلی شروع کنید و پس از اینکه اعتماد مشتری را جلب کردید و خود را در معرض دید قرار دادید، می‌توانید پروازهای بین‌المللی را شروع کنید .

شرکت خدمات چارتر جت خصوصی

از دیگر مشاغل پر رونق و سودآور مرتبط با صنعت هوانوردی که برای سرمایه‌گذاران بزرگ و معتبر باز است، کسب‌وکار خدمات چارتر جت خصوصی است. شرکت‌های چارتر هواپیمایی جت شخصی اساساً خدمات حمل و نقل هوایی را  بدون برنامه برای مسافران و بار هوایی ارائه می‌دهند .بر خلاف خطوط هوایی تجاری که با برنامه مشخص مقصد و زمان فعالیت می‌کنند، به مشتریان خود این امکان را می‌دهند که به هر کجا که علاقه دارند پرواز کنند .گفتنی است که شرکت‌های چارتر جت خصوصی خدمات تورهای دیدنی و خدمات گشت‌و‌گذار را هم ارائه می‌دهند.

خدمات پذیرایی پرواز (کیترینگ) :

غذاها و نوشیدنی‌هایی که مسافران هنگام پرواز از آنها استفاده می کنند توسط کیترینگ تهیه می‌شوند. اگر به دنبال ورود به بازار هوانوردی و هواپیمایی هستید، یکی از مشاغل کم‌تنش که می‌توانید شروع کنید، خدمات کترینگ در پرواز است .

ساخت برنامه تلویزیونی مرتبط با هواپیمایی : 

یکی دیگر از ایده‌های تجاری سودآور و پر رونق در حمل و نقل هوایی که یک کارآفرین باید در نظر بگیرد، ساخت برنامه های تلویزیونی مرتبط با صنعت هوایی است، همانند برنامه‌های رادیویی، اگر برنامه‌ی تلویزیونی شما به خوبی بسته شده باشد تا مسائل کلیدی مربوط به صنعت حمل و نقل هوایی را حل کند، مطمئناً شما مخاطبان زیادی را جذب خواهید کرد و می‌توانید معاملاتی از نوع اسپانسرشیپ با بازیگران اصلی صنعت هواپیمایی در کشور انجام دهید .

راه‌اندازی آژانس مسافرتی :

از دیگر مشاغل حمل و نقل هوایی که یک کارآفرین می‌تواند راه اندازی کند ، تاسیس آژانس مسافرتی است. آژانس‌های مسافرتی خدماتی ارائه می‌دهند که همه‌ی جنبه‌های سفر را در بر می‌گیرد. آنها به مشتریان خود در تهیه ویزا، خرید بلیط پرواز، رزرو هتل، رزرو تاکسی و خدمات شاتل فرودگاهی کمک می‌کنند و ترتیب بازدید از شهر یا گشت شهری را در کنار خدمات دیگر ارائه می‌دهند .بنابراین، اگر به دنبال شروع یک تجارت در صنعت هوایی و هواپیمایی هستید مشاغل نامبرده و دیگر مشاغل مرتبط با این صنعت را در برنامه خود قرار دهید .

# نام استاندارد کد استاندارد قديم ISCO
نسخه کد شایستگی كد شغل كد گروه سطح مهارت کد ISCO
1 سازنده هواپیماهای مدل قابل پرواز 7232-109-001-1 1 0 0 0 1 0 0 2 3 0 2 2 3 2 7
دوره ای جهت خرید انتخاب نشده است

برای شروع گفتگو از همین جا آغاز کنید!